ALİ ULVİ BÜYÜKNOHUTÇU CİNAYETİ TBMM'DE

BUDAK: "ALİ ULVİ BÜYÜKNOHUTÇU'NUN ÇEVRE MÜCADELESİYLE CİNAYET ARASINDA BAĞLANTI OLUP OLMADIĞI ARAŞTIRILACAK MIDIR'"

ALİ ULVİ BÜYÜKNOHUTÇU CİNAYETİ TBMM'DE
Dinle

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Ali Ulvi Büyüknohutçu ve eşi Aysin Büyüknohutçu’nun katledilmesini TBMM gündemine taşıyarak, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a, “Ali Ulvi Büyüknohutçu’nun çevre mücadelesi ve kazandığı davalarla cinayet arasında bağlantı araştırılacak mıdır” diye sordu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, Antalya’da doğal yaşam alanlarının korunması için uzun yıllardır mücadele eden Ali Ulvi Büyüknohutçu ve Eşi Aysin Büyüknohutçu’nun vahşice öldürüldüğüne dikkat çekti.  Budak, “Ali Ulvi Büyüknohutçu’nun verdiği mücadele nedeniyle hedef alındığı, bu nedenle soruşturmanın derinleştirilmesi gerektiği bildirilmektedir. Son dönemde Antalya’nın pek çok yerinde orman ve doğal yaşam alanlarının tahrip edildiği dikkate alındığında, bu cinayetin tüm yönleriyle aydınlatılmaması, bu tahribatı yapanları cesaretlendirecektir” diye konuştu.

CİNAYET HAZIRLIĞI MI?

Cinayetten önce Ali Ulvi Büyüknohutçu’nun evinin bölgesinde yangın çıktığını ve köpeklerinin öldürüldüğünü hatırlatan Budak, “Ali Ulvi Büyüknohutçu cinayetinden önce evinin olduğu bölgede çıkan yangın ve sahibi olduğu bekçi köpeklerinin zehirlenerek öldürülmesiyle ilgili bir soruşturma açılmış mıdır? Hangi sonuçlara ulaşılmıştır? Ali Ulvi Büyüknohutçu’nun kendisine yönelik tehditlerle ilgili, geçmişte ve son dönemde suç duyurusunda bulunmuş mudur? Bunlarla ilgili hangi işlemler yürütülmüştür?” sorularına yanıt istedi. Budak, şöyle devam etti:

SORU İŞARETİ KALMAMALI

Ali Ulvi Büyüknohutçu ve Eşi Aysin Büyükhohutçu’nun çevrenin korunması konusunda yürüttüğü hukuk mücadelesi ve kazandığı davalarla, cinayet arasında bir bağlantı olup olmadığı araştırılmış mıdır? Araştırılması sağlanacak mıdır?

Ali Ulvi Büyüknohutçu cinayetinin tüm yönleriyle ve hiçbir soru işareti kalmadan aydınlatılması sağlanacak mıdır?”

Haberi Paylaş
Yayın Tarihi
17.05.2017
Okunma Sayısı

186


Bu Haber için Yazılan Yorumlar
Önemli Telefonlar
ÖNEMLİ
TELEFONLAR

ŞİKAYETİM
VAR
Evliliği sona erdiren yasak ilişki!
 
 
 
Antalya Valiliği
Antalya Büyükşehir Belediyesi
Antalya Uluslararası Havalimanı
Tourexpi
buhafta TV
kanalv TV