BAŞKAN UYSAL'DAN 19 MAYIS MESAJI

BAŞKAN UYSAL'DAN 19 MAYIS MESAJI
Dinle

‘Milli bayramlarımızı önemsizleştirmemeliyiz’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Milli bayramlarımızı önemsizleştirmemeliyiz. Milli bayramlarımız birliğimizin, beraberliğimizin sembolüdür” dedi.

Başkan Uysal, 19 Mayıs dolayısıyla yayımladığı mesajında 19 Mayıs 1919’un Türkiye Cumhuriyeti tarihinin dönüm noktalarından biri olduğunu söyledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, Bandırma vapuruyla Galata Rıhtımından ayrılırken tek güvencesinin işgale karşı kararlılıkla mücadele edecek halk olduğunu belirten Başkan Uysal, bu inanç sayesinde Atatürk’ün ırk, din, dil, mezhep, cinsiyet demeden bağımsızlık, özgürlük, cumhuriyet ve demokrasi düşüncesi etrafında 7’den 70’e bir halkın kardeşçe kucaklaşmasını sağladığını söyledi. Başkan Uysal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Biz ne mutlu bir ülkeyiz ki, bütün farklılıklarımızı aşıp kenetlenebiliyor ve her koşulda, birbirimizi olduğumuz gibi kabul edebiliyoruz. Biz ne mutlu bir ülkeyiz ki, tasada ve kederde bir ve beraber oluyoruz, tasada ve kederde beraber olma irademiz var.

Milli mücadeleyi başlatmak için Samsun’dan Anadolu topraklarına ayak basan Mustafa Kemal’in bu yolculuğu bir millet için dönüm noktası oldu ve kurtuluşun başlangıç gününü bayram olarak Türk gençliğine armağan etti. 

Milli bayramlarımız bunlar için çok değerli, bunların altını çizmek için çok önemli günler.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm Cumhuriyet önderlerine çok teşekkür ediyor, anıları önünde saygıyla geliyoruz.

Milli bayramlarımızı önemsizleştirmemeliyiz. Milli bayramlarımız bizim birliğimizin, beraberliğimizin sembolüdür.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.”

KUTLAMA PROGRAMI

Muratpaşa Belediyesi’nin yüzbinlerin birlik ve beraberlik duygularıyla biraraya geleceği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları saat 19.00’da Konyaaltı varyantından fener alayıyla başlayacak. Kutlamalar, Cumhuriyet Meydanı’nda Onur Akın konseriyle devam edecek. 

Haberi Paylaş
Yayın Tarihi
18.05.2017
Okunma Sayısı

77


Bu Haber için Yazılan Yorumlar
Antalya Valiliği
Antalya Büyükşehir Belediyesi
Antalya Uluslararası Havalimanı
Tourexpi
buhafta TV
kanalv TV