MURATPAŞA BELEDİYESİNDEN YAPILANDIRMA TAKSİT ÖDEMESİ UYARISI

MURATPAŞA BELEDİYESİNDEN YAPILANDIRMA TAKSİT ÖDEMESİ UYARISI
Dinle
Muratpaşa Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, vergi yapılandırmasında 1’inci taksiti kaçıranlar için yapılandırmalarının devam edebilmesi için ilk 2 taksit ödemelerinin 31 Mayıs Çarşamba günü mesai bitimine kadar yapılması gerektiğini belirtti.  
 Muratpaşa Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Emlak Vergisi ve işyerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi borçlarının 6736 sayılı kanunla yapılandıran mükelleflerin kanundan yararlanmaya devam etmek taksitlerini zamanında yatırılmasının zorunluluk olduğunun vurgulandı.
 Ancak 1’inci taksit ödemesini kaçıran vergi mükelleflerinin yapılandırmasının bozulmaması, yararlandıkları imkanlarını devam edebilmesi için 31 Mayıs’a kadar ek süre tanındığının kaydedildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:
  “Kanundan yararlanabilmek için getirilen önemli şartlardan biri ilk iki taksitin süresinde ödenmesidir. 6736 sayılı kanunun hükümlerine göre borçlarını yapılandıran mükelleflerin, peşin veya ilk iki taksit ödemelerini, 31 Mayıs 2017 tarihi bitimine kadar yapmaları gerekiyor. Belediyemize yapılan Emlak Vergisi ve işyerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi’nin yapılandırma kapsamında taksit ödemelerinde son tarih 31 Mayıs 2017 bitimidir. Mükelleflerimizin gecikme zammı ve vergi affı hakkı iptali gibi mağduriyetler yaşamamaları için ödemelerini yapmaları gerekmektedir”
 
  Ödemeler nerelere yapılabilir?
 Ödemeler, Muratpaşa Belediyesi’nin mobil veznesiyle birlikte Muratpaşa Belediyesi hizmet binasında bulunan veznelere, Kırcami, Dedeman, Güvenlik, Cumhuriyet, Ali Çetinkaya ve Konuksever Mahallelerinde bulunan semt vezneleri ve Tapu Kadastro Müdürlüğü'nde bulunan vezneye yapılabilecek.
Haberi Paylaş
Yayın Tarihi
18.05.2017
Okunma Sayısı

133


Bu Haber için Yazılan Yorumlar
Önemli Telefonlar
ÖNEMLİ
TELEFONLAR

ŞİKAYETİM
VAR
Evliliği sona erdiren yasak ilişki!
 
 
 
Antalya Valiliği
Antalya Büyükşehir Belediyesi
Antalya Uluslararası Havalimanı
Tourexpi
buhafta TV
kanalv TV